POWIAT JAROCIŃSKI: PCPR oficjalnie otwarty

Data: 18-01-2017

 

Nowa siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie została dziś poświęcona i oficjalnie otwarta. Przestronne pomieszczenia, salka konferencyjna oraz pomieszczenie do indywidualnych spotkań dają lepsze warunki do obsługi mieszkańców korzystających z usług PCPR.

 

Uroczyste otwarcie placówki poprzedziło jej poświęcenie przez proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla w Jarocinie, ks. Kanonika Rafała Sobieraja. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali starosta jarociński – Bartosz Walczak, burmistrz Jarocina – Adam Pawlicki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego – Leszek Bajda i dyrektor PCPR – Przemysław Masłowski.

 

Z życzeniami do gospodarzy przybyli zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji pomocy społecznej.

 

Nowa siedziba PCPR-u mieści się przy ulicy Dworcowej 2, na pierwszym piętrze budynku dworca. Placówka ma teraz o 40 m kwadratowych większą powierzchnię niż wcześniej, kiedy mieściła się na ul. Szubianki. Obecnie PCPR to 8 biur, sala konferencyjna, gabinet lekarski oraz pomieszczenie do indywidualnych spotkań. -Zwiększyła się dostępność do naszej instytucji, gdyż jesteśmy bliżej centrum miasta. Budynek dworca jest kojarzony przez wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Pomimo, iż PCPR znajduje się na piętrze budynku, osoby chcące załatwić swoje sprawy, a mające trudności w poruszaniu się, mogą skorzystać z windy zamontowanej wewnątrz budynku – mówi dyrektor PCPR – Przemysław Masłowski.

 

Wyprowadzka PCPR-u z ul. Szubianki umożliwiła rozpoczęcie prac nad przebudową parteru budynku na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych.  Inwestycja jest na etapie projektowania i ustalenia kosztorysu. Rozpoczęcie prac remontowych planowane jest na rok 2017. Na parterze budynku ma mieścić się świetlica szkolna, gabinety do zajęć logopedycznych, rewalidacyjnych oraz korekcyjnych. Zostaną tam również zlokalizowane oddziały dla uczniów z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Tam też odbywać się mają zajęcia dla dzieci z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Powstaną nowe toalety, dostosowane do wieku i niepełnosprawności uczniów.

 

Starosta Bartosz Walczak:

W tym świątecznym okresie, przy choince oddaliśmy dziś do użytku nową siedzibę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie. Cieszę się, że dzięki współpracy z gminą Jarocin, która umożliwiła nam zagospodarowanie pomieszczeń po Straży Miejskiej, PCPR ma teraz lepsze warunki do tego, by spełniać swą misję w stosunku do najbardziej potrzebujących tego mieszkańców, często schorowanych, z ograniczeniami ruchowymi, zdrowotnymi.

 

Burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki:

Dobrze się stało, że PCPR zagościł w pomieszczeniach, które wcześniej zajmowała straż miejska. Mają lepsze warunki do pracy, a mieszkańcy korzystający z usług centrum – większy komfort. Życzę dyrektorowi PCPR-u Przemysławowi  Masłowskiemu i pracownikom placówki, by w nowym miejscu, tak jak w tych rodzinach, którym pomagają, żyli w dobrej atmosferze w pracy, bo meble, ładne wyposażenie tego nie zastąpią. Najważniejsi są ludzie.

 

Źródło: http://powiat-jarocinski.pl/PCPR_oficjalnie_otwarty.html