Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe 2024

Data: 05-07-2024

Kolejna edycja wydarzenia, które gromadzi w Poznaniu samorządowców z całej Polski odbędzie się w dniach 14-15 października w Poznań Congress Center.

 

Wydarzenie realizowane w ramach inicjatywy Local Trends ma być okazją do dyskusji ponad podziałami oraz wskazania największych wyzwań, z którymi mierzą się miasta, gminy i województwa.

 

Spotkanie Rady Programowej Europejskiego Forum Samorządowego Local Trends 2024

 

26 czerwca br. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się posiedzenie Rady Programowej Local Trends. Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, nauki i biznesu przygotowali listę priorytetowych zagadnień z obszaru rozwoju samorządów, które są szczególnie ważne i powinny zostać poruszone podczas jesiennej edycji Europejskiego Forum Samorządowego Local Trends.

 

Briefing obfitował w nowe tematy dotyczące funkcjonowania miast i regionów. Jako tematy kluczowe, uczestnicy spotkania Rady Programowej wskazali odrodzenie samorządu terytorialnego z   perspektywy 35 lat jego funkcjonowania w Polsce. Dla środowiska samorządowego kluczową osią programu będą zmiany klimatu i zielona transformacja miasta, polityczno-ustrojowe scenariusze zmian regulacyjnych, rozwój i inwestycje w kontekście wyzwań społecznych oraz niezmiennie budżety lokalne i wsparcie finansowe na innowacje.

 

Samorządowcy zwrócili także uwagę na kwestię dobrostanu mieszkańców miast i regionów oraz sytuację społeczno-kulturalną “Młodych” w miastach. Ważnym tematem będzie także planowanie przestrzenne powiązane z ideą Green Citites oraz równowaga społeczna miast.

 

Tegoroczne Europejskie Forum Samorządowe zainauguruje sesja z okazji 20 – lecia Wielkopolski w Unii Europejskiej oraz debata na temat wyzwań dla Polski, Europy czy polskiej wizji rozwoju Unii Europejskiej w ramach zbliżającej się prezydencji.

 

To tylko wybrane zagadnienia, które mają zostać poruszone podczas Local Trends Europejskiego Forum Samorządowego 2024.

 

Program wydarzenia dostępny już wkrótce!

 

Bilety na wydarzenie są już dostępne na stronie:

https://localtrends.pl/warunki-udzialu-w-europejskim-forum-samorzadowym-2024/

 

Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe

14-15 października 2024, Poznań Congress Center

 

#DołączDoDebaty

 

https://localtrends.pl/  

https://www.facebook.com/LocalTrendsKongres   

https://www.linkedin.com/showcase/localtrendskongres/