II Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych

Data: 07-11-2023

 

Kształtowanie się przyszłości komunikacji w erze cyfrowej, zagadnienie sztucznej inteligencji i efektywny dialog z mieszkańcami będą jednymi z wielu tematów podczas tegorocznego Kongresu Local SoMe’23. To pierwsze i zarazem jedyne w Polsce wydarzenie dedykowane skutecznej komunikacji samorządowej.

 

II Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local SoMe’23 odbędzie się 28-29 listopada we Wrocławiu na stadionie Tarczyński Arena. Zapraszamy do rejestracji!

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kongresie oraz do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach, które będą miały miejsce w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia. To niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy, nawiązania cennych kontaktów biznesowych i współtworzenia przyszłości komunikacji samorządowej. To także znakomita okazja do odpowiedzi na pytania nurtujące społeczność lokalną i samorządową.

 

Kongres jest współorganizowany przez Związek Miast Polskich i agencję Samorządowe Internety. Partnerami Kongresu są: Instytut Badania Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS), Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS), Miasto Wrocław, Open Eyes Economy i Fundacja Miasto.

 

W programie m.in:

 • „..ale teraz mamy komputer” czy AI przejmie kontrolę nad komunikacją samorządów? Czy technologia sztucznej inteligencji stanie się głównym narzędziem w komunikacji samorządów, zastępując tradycyjne metody?
 • Szeherezada opowieści 1000 i jednej nocy, czyli sztuka samorządowego storytellingu – Jak budować narrację gminy, miasta czy regionu w mediach społecznościowych.
 • Samorządowiec czy Influencer? Jak pracować w erze social media – Czy samorządowcy są skazani na social media?
 • Kotki, pieski, czyli jak tworzyć angażujące kampanie social media dla samorządowców? – Najlepsze praktyki w tworzeniu i zarządzaniu kampaniami w mediach społecznościowych dla polityków na poziomie lokalnym!
 • Czy głosy to lajki a lajki to głosy? Czy social media to wyznacznik sondaży
  w samorządach? – Czy popularność w mediach społecznościowych naprawdę przekłada się na poparcie w wyborach?

 

Local-SoMe’23 to dwa dni spotkań i wymiany poglądów specjalistów zajmujących się marketingiem, komunikacją, polityką samorządową i szeroko pojętą obecnością w Internecie na poziomie samorządu. Kongres oferuje aż 5 ścieżek tematycznych i jest dedykowany przedstawicielom działów marketingu i promocji w miastach, rzecznikom prasowym, specjalistom ds. komunikacji i mediów społecznościowych, spółkom miejskim odpowiedzialnym za wdrażanie działań CSR, a także decydentom samorządowym i radnym.

 

Ścieżki tematyczne Kongresu Local SoMe’23:

 • Content, Gmina, Miasto, Region
 • Wyborcy, Mieszkańcy, Użytkownicy
 • Profil prywatny
 • Informacja, Dialog, Inwestycja
 • Prawo, Technologia, Bezpieczeństwo

 

W pierwszym dniu Kongresu Artur Kurasiński zmierzy się z odpowiedzią na pytanie  „Czy technologia sztucznej inteligencji stanie się głównym narzędziem w komunikacji samorządów, zastępując tradycyjne metody?”. Olaf Szymański opowie o tym, w jaki sposób wykorzystać analitykę internetową do mikrotargetowania i skutecznego pozyskiwania wyborców. Panele będą poświęcone przedstawieniu nowych możliwości i inspiracji oraz znajdowaniu najlepszych sposobów komunikowania się z mieszkańcami. Drugi dzień natomiast dostarczy praktycznej wiedzy, instrumentów i narzędzi skutecznej komunikacji podczas licznych warsztatów i szkoleń.

 

Miasta otrzymają również Złote Lajki Local SoMe’23. Jury nagrodzi miasta i wskaże profile z najbardziej angażującą komunikacją w Internecie i mediach społecznościowych. Złotym Lajkiem Video, Photo i Innovator zostaną wyróżnione też profile za najbardziej angażujące produkcje video, zdjęcia i innowacyjne kampanie samorządowe. Wręczony zostanie także Złoty Lajk Samorządowy.

 

Zachęcamy do REJESTRACJI na Kongres.

 

Program Kongresu znajduje się na stronie  https://localsome.pl/

 

Koszt uczestnictwa w Kongresie wynosi 999 zł brutto. Dla miast członkowskich ZMP został przygotowany specjalny kod rabatowy uprawniający do zakupu biletu z 25% zniżką w cenie 750 zł. KOD: #MiastaZMP

 

Kontakt:

Joanna Proniewicz, rzecznik prasowa ZMP

joanna.proniewicz@zmp.poznan.pl, tel. 601 312 741

Anna Ryczek, Samorządowe Internety

anna.ryczek@samorzadoweinternety.pl, tel. 604 100 433