Znamy zwycięzców Konkursu „Lider wśród aktywnych 2015″

Data: 18-03-2016

Dobiegła końca siódma edycja Konkursu „Lider wśród aktywnych”, w której udział brali wszyscy członkowie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Stawką, oprócz zaszczytnego tytułu oraz statuetki jest możliwość bezpłatnego udziału przedstawicieli zwycięskiego urzędu w pięciu wybranych seminariach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Konkurs każdego roku jest również okazją do podsumowania zaangażowania członków organizacji w jej działania statutowe.

 

W grudniu 2015 roku komisja oceniająca aktywność członków SGiPW podsumowała konkurs, wyłaniając tym samym zwycięzców.

 

O co chodzi?

 

Przypomnijmy, że Konkurs Lider wśród aktywnych jest inicjatywą Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, konsekwentnie realizowaną od siedmiu już lat.  Konkurs ma na celu wyróżnienie i docenienie najbardziej aktywnych członków organizacji. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się zachęcić pozostałe samorządy do jeszcze większego zaangażowania w działalność Stowarzyszenia, a tym samym poczucie przynależności do organizacji będzie jeszcze większe. Uczestnictwo w konkursie i nadsyłane przez Państwa propozycje pozwolą nam poznać realne potrzeby wielkopolskich samorządów, a tym samym jeszcze lepiej działać w ich interesie i dla dobra mieszkańców naszego regionu.

Konkurs „Lider wśród aktywnych” jest przeprowadzany w dwóch kategoriach: Najbardziej aktywna gmina i Najbardziej aktywny powiat. Udział w konkursie biorą wszystkie gminy i powiaty członkowskie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, z wyjątkiem członków Zarządu. W ramach eliminacji  (oceny aktywności) wyłoniony zostaje LIDER: gmina/miasto oraz powiat, których przedstawiciele odznaczyli się największym zaangażowaniem w realizację działań statutowych SGiPW.  Samorządy oceniane są według pięciu kryteriów: zgłaszanie propozycji tematów stanowisk, zgłaszanie propozycji tematów seminariów uczestnictwo w seminariach/konferencjach organizowanych przez SGiPW, odpowiedzi na ankiety rozsyłane przez SGiPW oraz uczestnictwo w Zjazdach Przedstawicieli Członków. Konkurs rozpoczyna się w lutym każdego roku oraz kończy w grudniu.

 

Liderzy 2015

 

Siódma edycja konkursu jest potwierdzeniem tego, że konsekwentne i pełne zaangażowanie w inicjatywy i propozycje, które SGiPW kieruje do samorządów jest gwarantem sukcesu. Po siedmiu latach eliminacji wyraźnie widać, które samorządy w pełni korzystają z oferty Stowarzyszenia i chcą z tego czerpać pełnymi garściami.  Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że

 

Laureatem siódmej edycji Konkursu „Lider wśród aktywnych”
w kategorii
najbardziej aktywna gmina została

 

GMINA CZERNIEJEWO

 

W kategorii najbardziej aktywny powiat zwyciężył

 

POWIAT SŁUPECKI

 

DSC_0787DSC_0788

 

Gratulujemy laureatom! Nagrodę z rąk przewodniczącego SGiPW Jacka Gursza odebrali panowie Tadeusz Szymanek – burmistrz Czerniejewa oraz Paweł Gotowała – sekretarz powiatu słupeckiego. Zachęcamy pozostałe samorządy do jeszcze aktywniejszego zaangażowania. Być może laur zwycięstwa w przyszłym roku przypadnie właśnie Państwu.