Zakończenie XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Data: 23-06-2016

17 czerwca 2016 roku w Auli Szkoły Podstawowej w Zalasewie (gm. Swarzędz) odbyła się uroczystość zakończenia XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, połączona z wręczaniem nagród laureatom i ich nauczycielom.

 

Uroczystość otworzyła i poprowadziła Pani Wiesława Surdyk – Fertsch, koordynator merytoryczny Konkursu. W gali udział wzięli m.in.: Krystyna Czajka – doradca Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Aneta Szurkowska z Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, Marcin Radomski z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Marian Szkudlarek – burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, członek Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Pan burmistrz, gospodarz uroczystości przywitał zebranych uczniów, ich nauczycieli i rodziców, gratulując zwycięstwa w konkursie.

 

XX KWoW

 

Pani Wiesława Surdyk – Fertsch dokonała analizy liczbowej wszystkich dotychczasowych edycji konkursu. Warto zaznaczyć, że w dwudziestoletniej historii Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce startowało ponad 140 tys. uczestników, a liczba wszystkich dotychczasowych laureatów przekracza 2,5 tys. Laureatami XX edycji konkursu zostało 130 uczniów z całej Wielkopolski. 

 

DSC_0215

 

W przypadku XX edycji w etapie szkolnym udział wzięło ponad 2,5 tys. uczniów, z czego do etapu powiatowego zakwalifikowało się ponad 1,2 tys. osób. W etapie rejonowym wystartowało 421 zawodników, z czego 298 osób przeszło do etapu finałowego.

 

Pani Wiesława Surdyk-Fertsch z okazji jubileuszowej edycji konkursu wygłosiła również krótki wykład na temat znaczenia edukacji regionalnej w budowaniu obywatelskich i patriotycznych postaw wśród młodych ludzi.

 

Podczas uroczystości doradca Marszałka Województwa Wielkopolskiego Krystyna Czajka wręczyła Oznakę Honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” paniom Halinie Szajbe z ZS w Osiecznej i Teresie Rosińskiej z ZS w Kąkolewie. Wyróżnienie nadawane jest osobom, instytucjom lub organizacjom, które  poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny województwa wielkopolskiego.

 ???????????????????????????????

 

Wśród nagród, jakie otrzymali laureaci XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce znalazły się m.in.: paletki do badmintona, piłki, zegarki, plecaki, słuchawki. Ponadto Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animiacji Kultury w Poznaniu wzorem lat ubiegłych uhonorowała szkołę, z której wywodzi sie największa liczba laureatów. W tym roku był to Zespół Szkół w Osiecznej. Upominki z rąk pana Marcina Radomskiego przyjęła pani Halina Szajbe. 

 ???????????????????????????????

XX edycja Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

 

Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Zobacz galerię zdjęć.