Wyniki Konkursu „Otwarte Przestrzenie. Artystyczny Przystanek 2017”

Data: 13-02-2017

Dobiegła końca ocena zgłoszeń nadesłanych do drugiej edycji Konkursu „Otwarte Przestrzenie. Artystyczny Przystanek 2017”. Do konkursu zgłoszono 33 lokalizacje z całej Wielkopolski.

 

W czwartek 9 lutego br. komisja konkursowa ogłosiła finalistów, wśród których znaleźli się: 

  1. Pniewy – lokalizacja Łazienki Miejskie,
  2. Dopiewo – lokalizacja Dąbrówka przy ul. Malinowej,
  3. Leszno – lokalizacja przy ul. 17 Stycznia.

 

Wybór spośród finalistów tej jednej lokalizacji, na której zbudowana zostanie wiata przystankowa był jeszcze trudniejszy, aniżeli wskazanie spośród 33 zgłoszeń trzech najlepszych. Jednak zwycięzca może być tylko jeden. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięzcą drugiej edycji Konkursu „Otwarte Przestrzenie. Artystyczny Przystanek 2017” jest 

 

GMINA DOPIEWO

 

Gratulujemy!

 

Przypominamy, że nagrodą w konkursie jest wybudowanie przez firmę A2HM w miejscu zwycięskiej lokalizacji (w tym przypadku przy ul Malinowej w Dąbrówce) wiaty rowerowej wraz z małą architekturą wokół głównej konstrukcji, wg projektu przygotowanego przez zespół studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Partnerem II edycji konkursu jest firma ElektRa Sp. z o.o., która  ufunduje oświetlenie dla wiaty rowerowej. Termin realizacji zadania – 31 grudnia 2017 r.

 

W województwie lubuskim zwycięzcą została Gmina Deszczno, a kolejne miejsca zajęły: Iława i Nowogród Bobrzański. Przypominamy, że w województwie lubuskim w zwycięskiej lokalizacji powstanie artystyczny przystanek autobusowy, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku w Gminie Suchy Las.