Wtorek 10 Październik 2023
10:00
Seminarium: Publiczny transport zbiorowy – wyzwania i szanse dla samorządów lokalnych

Seminarium: Publiczny transport zbiorowy – wyzwania i szanse dla samorządów lokalnych

 

Miejsce: Sala konferencyjna Hotelu DeSilva Premium w Poznaniu, ul. Piekary 5

 

Tematyka:

Zaspokajanie potrzeb wspólnoty w zakresie lokalnego transportu zbiorowego stanowi zadanie własne gminy i powiatu. Sposób jego realizacji zależy od miejscowych oczekiwań i specyfiki konkretnych JST, ich lokalizacji, powierzchni i liczby ludności. Jest to zadanie niełatwe, z którym jednak samorządy lokalne muszą się zmierzyć. Mając to na uwadze Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zaprasza do udziału seminarium. 

 

Podczas spotkania porozmawiamy o współpracy samorządów w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego z prawnego punktu widzenia, przyjrzymy się środkom unijnym w nowej perspektywie, na modernizację i organizację transportu publicznego, opowiemy o działaniach i projektach realizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego w tym obszarze, a także chcemy poruszyć temat nowoczesnych rozwiązań i przyszłości transportu publicznego. Wśród prelegentów eksperci z Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners, Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Uczestnicy:

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów oraz pracowników urzędów odpowiedzialnych za realizację zadań związanych z organizacją publicznego transportu w gminie i powiecie.

 

Koszt udziału w seminarium wynosi 150 zł/os. dla JST członkowskich w SGiPW oraz 220 zł/os. dla pozostałych uczestników.

 

Program oraz link do rejestracji dostępne w informacji o seminarium zamieszczonej w zakładce Aktualności.

Powrót do listy zdarzeń