Wtorek 27 Wrzesień 2022
10:00
SEMINARIUM: Zarządzanie zespołem i delegowanie zadań w urzędzie z perspektywy włodarza samorządowego

SEMINARIUM: Zarządzanie zespołem i delegowanie zadań w urzędzie z perspektywy włodarza samorządowego

 

Miejsce: sala konferencyjna Hotelu DeSilva Premium w Poznaniu, ul. Piekary 5

 

Tematyka:

Efektywne funkcjonowanie urzędów i starostw, zależy od doboru kompetentnej kadry pracowniczej, ale również od umiejętności zarządzania zespołem i odpowiedniego delegowania zadań. Odkładając na bok kwestie merytoryczne, powodzenie w realizacji projektów zagwarantuje również skuteczna komunikacja i uzyskanie efektywnej informacji zwrotnej. Ponadto odpowiednia reakcja i unikanie konfliktów w zespołach, pozwoli na poprawę komfortu pracy i maksymalizację założonych planów. Odpowiednie zarządzanie tego rodzaju procesami nie jest tylko i wyłącznie domeną przedsiębiorstw, biznesu czy korporacji, ponieważ stanowi standard i nieodłączną domenę nowoczesnych instytucji publicznych. Biorąc pod uwagę ów fakt oraz zauważalną potrzebę poszerzenia wiedzy, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zapraszana na seminarium. 

 

Do współpracy przy realizacji szkolenia zaprosiliśmy uznanego specjalistę z zakresu budowania relacji w zespole oraz efektywnego delegowania zadań w Centrum Szkoleń i Doradztwa Biznesowego Błachowski i Partnerzy – Rafała Błachowskiego. Nasz partner, przyjmując optykę codziennych zobowiązań wójtów, burmistrzów, prezydentów czy starostów, postara się nakreślić sposoby podejmowania decyzji w powyższym zakresie. Spotkanie pozwoli zwrócić uwagę na najczęściej popełniane błędy oraz podstawowe mechanizmy, które mogą zagwarantować efektywność zdrowego funkcjonowania podległego zespołu. Chcemy zaoferować uczestnikom jak najwięcej wiedzy praktycznej, która pozwoli wyciągnąć osobiste wnioski z własnej praktyki, dlatego w spotkaniu pojawią się elementy prac warsztatowych. Powyższa propozycja będzie wstępem do większego projektu szkoleniowego – Akademii Skutecznego Kierownika Samorządowego (ASKS), która będzie kierowana w najbliższym czasie do sekretarzy oraz dyrektorów biur i wydziałów w poszczególnych JST. Szczegóły zostaną zaprezentowane podczas spotkania.

 

Uczestnicy:

Do udziału w seminarium zapraszamy wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów.

 

Koszt udziału w spotkaniu dla członków SGiPW wynosi 150 zł, dla pozostałych JST – 220 zł. Aby wziąć udział w wydarzeniu konieczna jest rejestracja za pomocą formularza on-line: https://forms.gle/NJ1acbeRgmYEwRJc6, w terminie do 23 września 2022 r.

 

Pobierz:

Zaproszenie

Program

Powrót do listy zdarzeń