Piątek 30 Lipiec 2021
10:00-13:15
Webinarium “Nowa polityka społeczna – zmiany przepisów prawa, plany i kierunki działania”

Webinarium “Nowa polityka społeczna – zmiany przepisów prawa, plany i kierunki działania”

 

Tematyka:

Demografia i związania z nią polityka społeczna na poziomie krajowym i regionalnym, to jedno z najważniejszych wyzwań przed jakimi aktualnie stoi Polska. Konstruowane przepisy prawa w coraz większym stopniu ukierunkowane są na przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom związanym z obniżającą się dzietnością, ale również zapewnienie usług społecznych na odpowiednim poziomie. Jakie są dokładne kierunki tych działań, jaka jest w nich rola samorządów lokalnych oraz skąd brać na to wszystko pieniądze? – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas webinarium, do udziału w którym zaprosiliśmy ekspertów z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju.

 

Podczas spotkania porozmawiamy o założeniach i celach Strategii Demograficznej 2040 oraz projektu „Strategii rozwoju usług społecznych”, pochylimy się nad zapisami znowelizowanej ustawy o pomocy społecznej i ustawy o ekonomii społecznej, zaprezentujemy najciekawsze projekty z obszaru polityki społecznej realizowane w Wielkopolsce oraz pokażemy dostępne źródła finansowania zadań realizowanych przez samorządy w tym zakresie.

 

Uczestnicy: 

Do udziału w webinarium zapraszamy wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów oraz pracowników gminnych i powiatowych jednostek pomocy społecznej.

 

Koszt uczestnictwa w spotkaniu, wynosi 90 zł dla JST członkowskich w SGiPW oraz 130 zł dla pozostałych uczestników. Aby wziąć udział w wydarzeniu konieczna jest rejestracja za pomocą formularza on-line: https://forms.gle/fPNeTesV6yzWKuz3A, w terminie do 29 lipca 2021 r.

 

Do pobrania:

Program webinarium

Powrót do listy zdarzeń