Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestora po raz kolejny na targach EXPO REAL w Monachium

Data: 11-10-2017

Przedstawiciel Wielkopolskiego Centrum Obsługi Inwestora po raz kolejny wzięli udział w prestiżowej imprezie targowej EXPO REAL 2017 w Monachium. SGiPW reprezentowane było przed panią Annę Łohunko – specjalistę ds. promocji i współpracy z samorządami oraz konsultanta COI. Wyjazd możliwy był dzięki wygranemu konkursowi na dofinansowanie, realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Warto tutaj dodać, że tegoroczny konkurs ofert skończył się przyznaniem, ex aequo z Gminą Stare Miasto, największej liczby punktów właśnie projektowi zgłoszonemu przez Centrum Obsługi Inwestora.

 

expo real 2017-5Fot. SGiPW

 

W zespole reprezentującym nasz region znaleźli się przedstawiciele: Gminy Śrem, Gminy Września, Gminy Stare Miasto, Stowarzyszenia Samorządowego A2 Wielkopolska, Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora. Targi odbyły się w terminie 4 – 6 października 2017 r. 

 

Targi Expo Real są jedną z największych tego typu imprez na świecie, skierowanych do inwestorów i firm z branży nieruchomości. Stanowią doskonałe zaplecze do prezentacji potencjału inwestycyjnego i zawierania kontaktów biznesowych.

 

expo real 2017-4Fot. SGiPW

 

Podczas tegorocznej edycji targów pobito wszelkie dotychczasowe rekordy uczestnictwa. Impreza zgromadziła ponad 2 tys. wystawców z 35 krajów – to o 13% więcej aniżeli w roku 2016. Targi odwiedziło ponad 41,5 tys. osób z 75 krajów, co stanowi wzrost o ok. 6% względem ubiegłego roku. Poza Niemcami kolejne państwa pod względem narodowości odwiedzających to: Wielka Brytania,  Holandia, Austria, Szwajcaria, Polska, Francja, Czechy, Stany Zjednoczone, Luksemburg i Hiszpania.

 

expo real 2017-2Fot. SGiPW

 

Na stoisku Województwa Wielkopolskiego promowane były możliwości inwestycyjne naszego regionu, zawierające oprócz prezentacji województwa (filmy promocyjne oraz multimedialne pokazy) konkretne oferty z regionu. Prezentowano m.in. oferty zabytkowych obiektów przeznaczonych do  rewaloryzacji i ewentualnej zmiany funkcji użytkowych, ale również każdy z uczestników promował własne oferty inwestycyjne w postaci gruntów. Centrum Obsługi Inwestora podczas rozmów z potencjalnymi inwestorami oferowało pakiet najlepiej przygotowanych ofert inwestycyjnych z naszego regionu. Większość z przygotowanych przez COI materiałów informacyjnych została rozprowadzona podczas trzydniowej obecności na targach. Jednym z konkretnych efektów, jest kontakt z austriackim inwestorem poszukującym gruntu pod budowę fabryki konstrukcji stalowych. Centrum Obsługi Inwestora przygotowuje oferty pod konkretne wskazania inwestora.

 

Włączenie ofert wielkopolskich JST do kanału dystrybucyjnego targów EXPO REAL, pozwala na dotarcie z ofertą do całego sektora inwestycyjnego, co zwiększa szanse na pozyskanie kolejnego przedsiębiorcy właśnie do Wielkopolski. Dodatkowo bytność na tego typu imprezach utwierdza potencjalnych inwestorów w tym, że nasza instytucja i samorządy współpracujące, należą do grupy profesjonalnych partnerów biznesowych, którym warto zaufać. 

 

 

expo real 2017-1expo real 2017-3Fot. SGiPW