#wielkopolskaszczepi

Data: 29-12-2020

Rząd RP ogłosił Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19, który właśnie wystartował, a który ma zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli naszego kraju.

 

W tym ogromnym przedsięwzięciu jest również rola dla samorządów lokalnych, które mają być zaangażowane w prowadzenie kampanii informacyjnej na temat szczepień. Celem działań komunikacyjnych jest dotarcie do jak największej liczby obywateli tak, by każdy, niezależnie od dostępu oraz rodzaju medium mógł otrzymać rzetelną i jasną informację na temat szczepionki.

 

Mając na uwadze powyższe zwracamy się do Państwa z prośbą o informowanie nas o prowadzonych przez Państwa jednostkę działaniach w tym zakresie. Jeśli macie Państwo już jakiś pomysł na prowadzenie takiej kampanii, podjęliście jakieś kroki, bądź zamierzacie – dajcie nam znać. Wspólnie pod szyldem Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski i hasłem #wielkopolskaszczepi stwórzmy regionalną giełdę dobrych pomysłów na temat tego, jak dotrzeć i zachęcić mieszkańców do szczepień.

 

Informacje o podejmowanych działaniach prosimy kierować na adres a.lohunko@sgipw.wlkp.pl, a prowadzone kampanie promocyjne w mediach społecznościowych prosimy oznaczać hasztagiem #wielkopolskaszczepi.

 

Foto Myriam Zilles on Unsplash