STARE MIASTO: Gmina Stare Miasto na forum współpracy z Chinami

Data: 09-07-2015

 

Trzecie Forum Regionalne Polska – Chiny odbyło się 29 czerwca w Łodzi. Miasto to gościło ponad 200 gości z Chin – przedstawicieli biznesu i tamtejszych samorządów. Wspólnie z partnerami z Polski obradowali nad tym jak rozszerzać współpracę obu krajów z korzyścią dla ich gospodarek.

 

Na forum obecni byli również liczni przedstawiciele polskich władz, samorządów, sektora biznesu i nauki.  Gmina Stare Miasto również uznała, że warto pojawić się na forum i zaobserwować aktualne trendy współpracy z Chinami. Gminę reprezentowali: wójt Ryszard Nawrocki oraz Dariusz Puchała  – kierownik referatu promocji i informatyki.  Udział w forum to możliwość nawiązywania nowych kontaktów oraz zapoznania się z projektami realizowanymi przez MSZ – które na forum reprezentował minister  Grzegorz Schetyna. Była to również możliwość zaobserwowania wielu dobrych przykładów współpracy pomiędzy samorządami , biznesem i uczelniami wyższymi w Chinach i Polsce.

 

Podczas licznych paneli dyskusyjnych rozmawiano na tematy związane m.in.  ze wsparciem i ułatwieniem współpracy gospodarczej pomiędzy przedsiębiorcami, a także o procesach urbanizacyjnych zachodzących w obu krajach. Wymieniono się także doświadczeniami w zakresie  zarządzania miastem i regionem zarówno w Polsce jak i w Chinach.

 

W forum uczestniczyło wielu przedstawicieli polskich instytucji, które zajmują się promocją naszego kraju jako atrakcyjnego miejsca dla inwestycji. Wymienić tu można m.in. Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, z której prezesem spotkał się wójt gminy Stare Miasto.

 

Gmina Stare Miasto zdobyła na forum wiele ciekawych kontaktów, które mogą umożliwić nawiązanie i prowadzenie współpracy lokalnych firm z partnerami biznesowymi w Chinach. Mowa tutaj o organizacji importu z chin czy otwarciu biura lub przedstawicielstwa w Hongkongu. W razie zainteresowania przedsiębiorcy mogą otrzymać kontakt w Urzędzie Gminy Stare Miasto.

 

Źródło: http://www.stare-miasto.pl/pl/aktualnosci/gmina-stare-miasto-na-forum-wspolpracy-z-chinami.html