SEMINARIUM: Wyzwania finansowe dla jednostek samorządu terytorialnego – diagnoza, środki zaradcze, dobre praktyki

Data: 06-03-2020

Z uwagi na fakt licznych zaleceń ograniczenia organizacji większych spotkań, wynikających z niebezpieczeństwa epidemiologicznego, Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski podjął decyzję o odwołaniu seminarium pt.: Wyzwania finansowe dla jednostek samorządu terytorialnego – diagnoza, środki zaradcze, dobre praktyki, zaplanowanego na 25 marca 2020 roku.

 

Wydarzenie zostaje jedynie przełożone i zostanie zrealizowane w innym terminie. O nowej ofercie spotkania, poinformujemy Państwa w przypadku poprawy sytuacji ogólnej.

 

Termin: 25 marca 2020 r., godz. 09:30

 

Miejsce: Sala 312 Polskiej Akademii Nauk, ul. Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu

 

Tematyka:

Realizacja zadań budżetowych JST napotyka aktualnie na wiele nowych wyzwań. Szczególnie kwestia ta dotyczy ograniczenia dochodów samorządów, które spowodowane są m.in. zmniejszeniem podatku PIT. Konfrontując tę kwestię z realnym wzrostem wydatków widzimy, iż kontynuacja inwestycji natrafia na znaczne utrudnienia.

 

Działając w takiej rzeczywistości, samorządy lokalne stanęły przed wyzwaniem optymalizacji rozwiązań organizacyjnych, których efektem może być zaoszczędzenie tak ważnych środków i skierowanie ich na realizację najistotniejszych zadań.

 

Biorąc pod uwagę powyższe uwarunkowania Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski wraz z partnerami – Aesco Group  oraz dr Krystian Ziemski&Partners Kancelaria Prawna, pragnie poruszyć najistotniejsze kwestie związane z przeglądem działań JST pod kątem optymalizacji organizacyjnej przedsięwzięć finansowych. Podczas spotkania dowiemy się m.in. jak w obliczu zmniejszenia wpływów uniknąć zapaści finansowej i kontynuować inwestycje w trudniejszych warunkach, zredukować koszty w udzielanych zamówieniach publicznych, efektywnie rozliczać projekty unijne, czy odpowiednio zorganizować pracę spółek komunalnych.

 

Uczestnicy:

Spotkanie skierowane jest do wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów, jak i pracowników urzędów, którzy na co dzień zajmują się realizacją powyższych zadań.

 

Koszt uczestnictwa w spotkaniu, wynosi 130 zł/os. dla JST członkowskich w SGiPW oraz 200 zł/os. dla pozostałych uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową (karta zgłoszenia) na adres szkolenia@sgipw.wlkp.pl, w terminie do 24 marca 2020 r.

 

Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia listy uczestników.

 

Do pobrania:

 

Karta zgłoszenia

 

Program seminarium