SEMINARIUM: Samorząd lokalny w procesie pozyskiwania inwestora

Data: 18-05-2015

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Deloitte Doradztwo Gospodarcze zapraszają na seminarium pt.: Samorząd lokalny w procesie pozyskiwania inwestora.

 

Termin: 28 maja 2015 r.

 

Miejsce: Sala im. W. Celichowskiego WUW w Poznaniu, Al. Niepodległości 16/18

 

Tematyka:

Centrum Obsługi Inwestora, funkcjonujące w strukturach SGiPW, od ponad 10 lat prowadzi intensywne wysiłki na rzecz pozyskiwania inwestorów w naszym regionie. Oprócz działań bezpośrednich, czyli kojarzenia biznesu z lokalnymi społecznościami, zależy nam na tworzeniu i promowaniu optymalnych rozwiązań, które w sposób powszechny pozwolą skorzystać JST z najlepszych przykładów działań proinwestycyjnych.

 

Celem naszego spotkania, jest przedyskutowanie najistotniejszych elementów, które wpływają na poprawę oferty inwestycyjnej JST. Oprócz zagadnień dotyczących tworzenia czytelnych formatek opisu terenu inwestycyjnego, analizy rynku pracy pod kątem pozyskiwania inwestora, problematyki i procesu tworzenia podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej na terenie gminy, czy zagadnień dotyczących pomocy publicznej, chcielibyśmy również przedyskutować kwestie budowy systemu zachęt inwestycyjnych przez JST. Ten niezwykle istotny element, realizowany przez samorząd gminny, staje się standardem w procesie pozyskiwania inwestora.

 

Do współpracy przy realizacji spotkania, zaprosiliśmy partnerów, którzy na co dzień wspierają procesy inwestycyjne na różnych polach – obecność przedstawicieli Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Deloitte Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o, Hays Poland Sp. z o.o. oraz doświadczonych JST, zagwarantuje wysoce merytoryczny przebieg spotkania.

 

Udział w seminarium pozwoli na uzyskanie wiedzy bardzo przydatnej w procesie tworzenia oferty inwestycyjnej oraz utrwalenie relacji z najistotniejszymi organizacjami i instytucjami, wspierającymi pozyskiwanie przedsiębiorców na terenie JST.

 

Uczestnicy:

Do udziału w seminarium zapraszamy pracowników jednostek na co dzień zajmujących się budową oferty inwestycyjnej oraz utrzymywaniem relacji z inwestorami, a także wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów.

 

Koszt uczestnictwa w spotkaniu, wynosi 100 zł dla JST członkowskich w SGiPW oraz 150 dla pozostałych uczestników. Karty zgłoszenia należy przesyłać faksem na numer 61 851 53 95 lub e-mailem: office@sgipw.wlkp.pl, w terminie do 27 maja 2015 r.

 

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy.

 

Do pobrania:

Program seminarium
Karta zgłoszenia