Konferencja: Rozwój budownictwa mieszkaniowego w gminach

Data: 20-02-2017

Termin: 9 marca 2017 r.

 

Miejsce: Sala im. W. Celichowskiego, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Aleja Niepodległości 16/18, Poznań

 

Tematyka:

 

27 września 2016 r. Rada Ministrów przyjęła Narodowy Program Mieszkaniowy, wyznaczający priorytety i założenia polityki mieszkaniowej państwa w najbliższych latach. Podstawowym pakietem wdrażającym cele polityki jest Program „Mieszkania Plus”, w ramach którego pierwsze działania zostały już podjęte. Mając na uwadze fakt, że wiele kwestii związanych z programem nadal wymaga wyjaśnień i głębszej analizy, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski postanowiło zaprosić Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz BGK Nieruchomości – głównego operatora programu do współpracy w ramach konferencji poświęconej rozwojowi budownictwa mieszkaniowego w gminach.

 

Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa opowiedzą o założeniach NPM oraz najbliższych działaniach podejmowanych w tym zakresie. Z kolei BGK Nieruchomości przedstawi szczegółowo zasady współpracy pomiędzy samorządem a operatorem Programu „Mieszkania Plus”. Podczas konferencji nie zabraknie również doświadczeń wielkopolskich samorządów lokalnych. Gmina Jarocin, jako jedna z pierwszy realizuje wspomniany program w naszym regionie, z kolei Miasto Ostrów Wielkopolski od wielu już lat aktywnie rozwija politykę mieszkaniową, odnosząc w tym zakresie ogromne sukcesy. Z doświadczeń i programów realizowanych w mieście korzystają samorządy w całej Polsce.

 

Uczestnicy

 

Do udziału w konferencji zapraszamy wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów oraz pracowników gminnych zakładów gospodarki mieszkaniowej.

 

Koszt uczestnictwa w spotkaniu, wynosi 120 zł dla JST członkowskich w SGiPW oraz 180 zł dla pozostałych uczestników.

 

Karty zgłoszenia należy przesłać do biura SGiPW w terminie do 8 marca br. Z uwagi na zmianę siedziby biura SGiPW zgłoszenia przyjmowane są WYŁĄCZNIE DROGĄ MAILOWĄ na adres office@sgipw.wlkp.pl.

 

 

Do pobrania:

 

Karta zgłoszenia

 

Program seminarium