SEMINARIUM: AUTOPREZENTACJA I SZTUKA KREOWANIA WIZERUNKU W MEDIACH

Data: 17-07-2017

Uprzejmie informujemy, iż seminarium z przyczyn niezależnych od organizatora zostało odwołane. Za zmianę uprzejmie przepraszamy.

 

Termin: 28 lipca 2017 r.

 

Miejsce: Sala nr 107, ul. Piekary 17 (środkowy wieżowiec), Poznań

 

Tematyka:

 

Reprezentowanie Jednostki Samorządu Terytorialnego nieodzownie wiąże się z wystąpieniami przed kamerą, udzielaniem wywiadów oraz wystąpieniami przed publicznością. Tego typu wystąpienia odgrywają coraz istotniejszą rolę w budowaniu wizerunku i odpowiednim reprezentowaniu kierowanych jednostek.

Szkolenie ma charakter warsztatowy, wzbogacony zagadnieniami z zakresu marketingu, medioznawstwa, socjologii i psychologii. Wiedzę i umiejętności nabywane w ramach poszczególnych modułów szkolenia Uczestnicy utrwalają podczas ćwiczeń praktycznych – zarówno indywidualnych jak i grupowych. W trakcie naszej pracy wspieramy się studiami przypadków, scenariuszami proponowanymi przez Zleceniodawców, symulacjami prawdopodobnych sytuacji i przede wszystkim nagraniami DVD.

Uczestnicy po szkoleniu będą:

  • z większą swobodą potrafili odnaleźć się w sytuacjach medialnych
  • potrafili w kontakcie z kamerą i mikrofonem zachowywać się naturalnie
  • rozumieli jak funkcjonują media i czego oczekują od nich dziennikarze
  • umieli efektywniej prezentować swoje poglądy w radiu i telewizji
  • potrafili przygotować skuteczną kampanię autoprezentacyjną w mediach.

 

Szkolenie adresujemy do wszystkich, którzy planują ekspozycję społeczną, bądź chcą zabiegać o poparcie dla swoich poglądów, opinii czy idei. Zapraszamy na nie zarówno osoby odpowiedzialne za współpracę ze środkami masowego przekazu w gminach, jak
i samych samorządowców, który na co dzień często stykają się prasą. Jest to pierwsze szkolenie z cyklu planowanych wydarzeń na temat poprawnego budowania relacji społecznych. Więcej informacji znajdą Państwo tu.

 

Prelegent

 

Seminarium poprowadzi Cezary Wojtczak: z wykształcenia politolog i menadżer. Ekspert w dziedzinie szeroko rozumianej komunikacji. Pracuje jako trener biznesu, nauczyciel akademicki, dziennikarz i PR-owiec. Autor innowacyjnego projektu szkoleniowego „Mistrzowskie wystąpienia publiczne”, w którym realizuje swą pasję jaką są publiczne prezentacje. Posiada Kartę Prezenterską Telewizji Polskiej. Doradza firmom w zakresie Media Relations, szkoli rzeczników prasowych, dziennikarzy, samorządowców i biznesmenów. W 2009 roku uznany przez miesięcznik „PRESS” za jednego z najlepszych dziennikarzy w regionie kujawsko-pomorskim. Do roku 2015 realizował cykliczne programy edukacyjno-publicystyczne emitowane na ogólnopolskiej antenie TVP Regionalna. Był również prezesem Zarządu i Redaktorem Naczelnym Polskiego Radia PiK.

 

Uczestnictwo

 

Szkolenie odbędzie się 28 lipca 2017 r. o godz. 9:30 w Sali nr 107, ul. Piekary 17 (środkowy wieżowiec) w Poznaniu. Koszt uczestnictwa w spotkaniu, wynosi 220 zł dla JST członkowskich w SGiPW oraz 240 zł dla pozostałych uczestników. 

 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względu na warsztatowy charakter szkolenia, może w nim wziąć udział jedynie kilkanaście osób. 

 

Karty zgłoszenia należy przesłać do biura SGiPW w terminie do 27 lipca brWYŁĄCZNIE DROGĄ MAILOWĄ na adres szkolenia@sgipw.wlkp.pl.

 

 

Do pobrania:

 

Karta zgloszenia

 

Program