SEMINARIUM: Samorząd lokalny w mediach, czyli jak odpowiednio kształtować wizerunek w środkach masowego przekazu

Data: 05-05-2016

UWAGA! LISTA UCZESTNIKÓW SEMINARIUM ZOSTAŁA JUŻ ZAMKNIĘTA!

Termin: 20 maja 2016 r., g. 9:30

 

Miejsce: Sala im. W. Celichowskiego, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Aleja Niepodległości 16/18, Poznań

 

 

Tematyka:

 

Reprezentowanie Jednostki Samorządu Terytorialnego nieodzownie wiąże się z wystąpieniami przed kamerą, udzielaniem wywiadów oraz wystąpieniami przed publicznością. 

Szkolenie ma przede wszystkim charakter warsztatowy, wzbogacony zagadnieniami z zakresu marketingu, medioznawstwa, socjologii i psychologii. Wiedzę i umiejętności nabywane w ramach poszczególnych modułów szkolenia Uczestnicy utrwalają podczas ćwiczeń praktycznych – zarówno indywidualnych jak i grupowych.

W trakcie naszej pracy wspieramy się studiami przypadków, scenariuszami proponowanymi przez Zleceniodawców, symulacjami prawdopodobnych sytuacji i nagraniami DVD.

 

Cele seminarium:

 

Uczestnicy po seminarium będą:

  • z większą swobodą potrafili odnaleźć się w trudnych sytuacjach medialnych;
  • umieli efektywniej prezentować swe poglądy w radiu i telewizji;
  • wiedzieli jak się zachować w kontaktach z dziennikarzami;

 

Seminarium poprowadzi Cezary Wojtczak, specjalista PR, wieloletni dziennikarz TVP prowadzący cykliczne programy z udziałem polityków w TVP Regionalnej.

 

Więcej o prowadzącym: Z wykształcenia politolog i menadżer. Ekspert w dziedzinie szeroko rozumianej komunikacji. Pracuje jako trener biznesu, nauczyciel akademicki, dziennikarz i PR-owiec. Autor innowacyjnego projektu szkoleniowego „Mistrzowskie wystąpienia publiczne”, w którym realizuje swą pasję jaką są publiczne prezentacje. Posiada Kartę Prezenterską Telewizji Polskiej. Doradza firmom w zakresie Media Relations, szkoli rzeczników prasowych, dziennikarzy, samorządowców i biznesmenów. W 2009 roku uznany przez miesięcznik „PRESS” za jednego z najlepszych dziennikarzy w regionie kujawsko-pomorskim. Do roku 2015 realizował cykliczne programy edukacyjno-publicystyczne emitowane na ogólnopolskiej antenie TVP Regionalna. Od 10-ciu miesięcy prezes Zarządu i Redaktor Naczelny Polskiego Radia PiK.

 

Uczestnicy:

 

Do udziału w seminarium zapraszamy kadrę zarządzającą oraz pracowników Jednostek Samorządu Terytorialnego, którzy w swej pracy spotykają się z szeroko rozumianym Media Relations oraz często występują przed szeroką publiką.

 

 

 

Koszt uczestnictwa w spotkaniu, wynosi 110 zł dla JST członkowskich w SGiPW oraz 165 zł dla pozostałych uczestników.

 

 

Karty zgłoszenia należy przesłać do biura SGiPW w terminie do 16 maja br., faks: 61 851 53 95, e-mail: office@sgipw.wlkp.pl.

 

 

Do pobrania:

 

Karta zgłoszenia

Program seminarium