Rusza XIX edycja Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Data: 01-10-2014

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zaprsza wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z województwa wielkopolskiego do udziału w XIX Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Celem Konkursu jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych (z klas IV – VI) i gimnazjów dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji i gwary. Ponadto Konkurs ma za zadanie popularyzowanie kultury regionalnej oraz rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań regionem, jego historią i tradycją.

 

Współorganizatorami Konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacj Kultury w Poznaniu.

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Pana Marka Woźniaka. Uprzejmie informujemy, że w tegorocznej edycji Konkursu nie odbędzie się spotkanie organizacyjne. Wszelkie informacje na temat przebiegu poszczególnych etapów, zakresu literatury oraz terminów znajdują się poniżej w prezentacji oraz w regulaminie Konkursu. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących Konkursu prosimy o kontakt z biurem SGiPW: tel. 61 854 19 73, e-mail:office@sgipw.wlkp.pl .

 

Protokoły z przebiegu etapu szkolnego przyjmowane są do 10 grudnia 2014 roku.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE! Bieżące informacje na temat Konkursu dostępne również na naszym profilu na Facebooku:https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Gmin-i-Powiat%C3%B3w-Wielkopolski/164936936868612.  

 

Do pobrania:

Prezentacja zagadnień

Regulamin konkursu