ROGOŹNO: Nienawiszcz rozpoczął sezon

Data: 09-07-2015

Nienawiszcz to miejscowość w Gminie Rogoźno uchodząca za kurort wypoczynkowy. Piękne i czyste jezioro od lat przyciąga mieszkańców gminy i Poznania nad swe brzegi. Osiedle wypoczynkowe, które powstało ze względu na walory przyrodnicze, świadczy o atrakcyjności tego miejsca.

 

Gospodarzem czyli sołtysem Nienawiszcza jest Krystyna Pyssa. Pani Krysia cieszy się ogromnym szacunkiem i jest uznawana za osobę niezwykle przedsiębiorczą i dobrego gospodarza tego sołectwa. Pod jej rządami plaża w Nienawiszczu staje się z każdym rokiem coraz piękniejsza i bardziej atrakcyjna.

 

Mieszkańcy postawili wiatę biesiadną, położyli kostkę brukową a w tym roku, z pomocą burmistrza Rogoźna zbudowali boisko do piłki plażowej. Plany na zagospodarowanie plaży są niezwykle ambitne i z pewnością zostaną zrealizowane już niebawem. W sobotę, 26 czerwca z wielką pompą rozpoczął się sezon wypoczynkowy nad Jeziorem Nienawiskim. Gospodarze przygotowali imprezę integracyjną, na której nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Młodsi uczestnicy brali udział w zabawach i konkursach a najmłodsi korzystali z uroków dmuchanej zjeżdżalni. Ci starsi biesiadowali przy muzyce i suto zastawionych stołach. Przepyszne dania częściowo sfinansowane przez sponsorów przygotowali mieszkańcy sołectwa. Wieczorem odbyły się tradycyjne wianki i zabawa taneczna przerywana niekorzystną, bo deszczową aurą.

 

Źródło: http://rogozno.pl/pl/aktualnosci/fe348f2b353d99554afd0297a1b5380a.html