Podsumowanie seminarium „Wybrane problemy związane z wycinką drzew i krzewów po nowelizacji”

Data: 01-12-2015

Procedury związane z wycinką zieleni są dużo bardziej skomplikowane, niż osobom z tą tematyką niezwiązanym mogłoby się wydawać. Dlatego postanowiliśmy poświecić temu całe seminarium, które odbyło się 27 listopada.

 

DSC_2580

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski wspólnie z Kancelarią Prawną dr Krystian Ziemski & Partners zorganizowało seminarium na temat nowych przepisów określających kompetencje i obowiązki samorządów, m.in. w zakresie ochrony oraz usuwania drzew i krzewów.  Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim obniżenia wysokości opłat za usunięcie drzew lub krzewów oraz kar administracyjnych z tym związanych, zróżnicowania wysokości kar w zależności od okoliczności sprawy oraz poprawy efektywności nasadzeń zastępczych za usunięte drzewa i krzewy. Tematyka bezpośrednio dotykająca sferę działalności jednostek samorządu terytorialnego wzbudziła bardzo duże zainteresowanie – sala im. W. Celichowskiego została zapełniona w całości, gdyż w spotkaniu uczestniczyło blisko 60 samorządowców.

 

 

 

DSC_2582

Seminarium otworzył dyrektor biura SGiPW Tomasz Telesiński, który powitał licznie zgromadzonych i przekazał głos pani mecenas Edycie Wielańczyk-Grzelak, ekspertce w zakresie prawa administracyjnego oraz w obsłudze podmiotów komunalnych, która w sposób syntetyczny i czytelny przedstawiła wprowadzone zmiany z praktycznym komentarzem. Dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu prelegentka potrafiła w sposób zrozumiały wyjaśnić wszelkie wątpliwości uczestników, aktywnie włączających się w przebieg spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2581
DSC_2584 DSC_2589