Rok 2017 w pigułce!

Data: 19-01-2018

glos 2017Rok 2017 przeszedł do historii. Dla Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski to pierwszy rok pracy w nowej siedzibie. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że była to dobra zmiana. I choć z początku obaw było wiele, to w ostatecznym rozrachunku okazały się bezzasadne, a praca w biurze, mając u stóp nieziemską panoramę Poznania może być naprawdę przyjemna i inspirująca. 

 

Podsumowując miniony rok w działaniach SGiPW należy zaliczyć go do okresu wytężonej pracy, ale dającej wymierne efekty i poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Wiadomość o działaniach Rządu RP zmierzających do zmian zasad funkcjonowania samorządu lokalnego w Polsce oraz odbierania im kompetencji zelektryzowała środowisko i wręcz zmusiła do zdecydowanego sprzeciwu. O rozwagę w podejmowaniu ostatecznych decyzji w tym temacie apelowaliśmy zarówno w gremium Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych, jak również na gruncie regionalnym. Udało się tym samym wpłynąć na pewne zamierzenia i decyzje, sprowadzając je do form akceptowalnych przez samorząd lokalny.

 

Działalność SGiPW to również liczne szkolenia, których w ubiegłym roku zorganizowaliśmy 24. Wzięło w nich udział o 150 uczestników więcej aniżeli w roku 2016. W działaniach COI również nie osiedliśmy na laurach. Przeprowadziliśmy szerokie badanie zaangażowania wielkopolskich samorządów w budowanie oferty inwestycyjnej i obsługę inwestorów, czego efektem jest obszerny raport. Szerzej o tych i innych inicjatywach Stowarzyszenia zrealizowanych w ubiegłym roku przeczytacie Państwo w specjalnym wydaniu Głosu SGiPW. POLECAMY!!

 

Pobierz Głos SGiPW