Oferta dla Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski

Data: 25-05-2020

logo-poziom-mini euroinnowacje software

W związku ze szczególną sytuacją Polskich samorządów, związaną z epidemią COVID-19, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski wspólnie z Euro innowacje Software sp. z o.o. przygotowało specjalną ofertę cenową dedykowaną dla JST zrzeszonych w SGiPW, na narzędzia pozwalające komunikować się z mieszkańcami, przedsiębiorcami i inwestorami za pośrednictwem Internetu (e-usługi w trybie SaaS).

 

Specjalna oferta cenowa dedykowana jest dla Członków SGiPW i obejmuje następujące narzędzia będące w ofercie Spółki:

 

 • pl – Budżet Obywatelski, Konsultacje Społeczne, Aplikacja TransprentneJST,
 • pl – Prezentacja Budżetu JST,
 • pl – Badanie Satysfakcji Klienta,
 • pl – Platforma do prezentacji oferty inwestycyjnej JST.

 

Wszystkie zamówienia złożone przez JST zrzeszone w SGiPW do dnia 30 września 2020r., w związku ze szczególną sytuacją związaną z epidemią COVID-19, otrzymują 30% RABATU od cen regularnych (cennik w załączeniu) w pierwszym roku obowiązywania licencji oraz wdrożenie w kwocie 1,00 zł netto.

 

Opis funkcjonalności narzędzi dostępnych w promocji wraz z przykładami wdrożeń załączamy poniżej:

 

konsultacje - euroinnowacje

 

Platforma Konsultacje JST Jest to narzędzie webowe składające się z dwóch modułów – Konsultacji społecznych i Budżetu obywatelskiego. Każdy z modułów można zakupić osobno.

 

Moduł Konsultacje Społeczne  – rozwiązanie pozwala na realizację on-line większości ustawowo wymaganych od JST form konsultacji społecznych, pozostawiając przy tym miejsce na indywidualizację i budowanie dowolnej ilości ankiet konsultacyjnych w ramach różnorodnych obszarów takich jak: planowanie przestrzenne, konsultowanie rocznych planów współpracy z NGO, konsultowanie aktów prawa miejscowego czy konsultowanie planów strategicznych. Finalnie daje możliwość automatycznego raportowania po zakończonym procesie konsultacji społecznych w czasie rzeczywistym. Możliwe jest udostępnianie mieszkańcom konsultacji planowanych, zakończonych
i archiwalnych wraz z wynikami.

 

 

 

Moduł Budżet Obywatelski - rozwiązanie umożliwia prowadzenie całego procesu Budżetu obywatelskiego – od kampanii informacyjnej, poprzez zgłaszanie projektów przez mieszkańców (możliwe jest zgłaszanie projektów elektronicznie albo ustalenie formy mieszanej – elektronicznie i papierowo), weryfikację zgłoszonych projektów w panelu administratora przez pracowników Urzędu, prezentację projektów, głosowanie (również może być elektroniczne albo mieszane – elektroniczne i papierowe) oraz oczywiście wyniki głosowania.

 

Weryfikacja mieszkańców może odbyć się na różne sposoby – zarówno bezpośrednia integracja z systemem do ewidencji ludności, na podstawie zaimportowanego pliku CSV z danymi mieszkańców czy tylko na podstawie powtarzalności podanych danych.

 

Posiadamy także kilka sposobów rozdzielania głosów przez mieszkańców np. oddanie głosu na 1 projekt, określana minimalna i maksymalna liczba głosów w ramach kategorii czy wszystkich projektów, przydzielanie punktów, wybór projektów do określonej kwoty.

 

Nasze narzędzie pozwala na spersonalizowanie wielu elementów, w tym:

 

 • kolorystyki, logotypu/herbu, zdjęć, tekstów, podstron;
 • formularz zgłaszania projektu jest dostosowywany do wytycznych danego JST;
 • prezentować można wszystkie projekty zgłoszone do budżety obywatelskiego, w tym odrzucone lub tylko pozytywnie zweryfikowane;
 • podpowiedzi przy każdym uzupełnianym polu z danymi podczas głosowania są edytowalne;
 • zgody dotyczące ochrony danych osobowych dostosowywane są do każdego JST indywidualnie.

 

Przykładowe wdrożenia

https://ostrow.konsultacjejst.pl

https://leszno.konsultacjejst.pl

https://gorzow.konsultacjejst.pl/

https://swarzedz.konsultacjejst.pl/

https://wagrowiecmiasto.konsultacjejst.pl

https://pobiedziska.konsultacjejst.pl

https://mosina.konsultacjejst.pl

https://wabrzezno.konsultacjejst.pl/

 

 

 

Aplikacja TransparentneJST (pozwala udostępniać Konsultacje społeczne w dedykowanej aplikacji mobilnej) – jest DARMOWA dla mieszkańców, ale dostęp do Konsultacji Społecznych poprzez aplikację będą mieli wyłącznie mieszkańcy JST, które mają wykupioną licencję Platformy konsultacjejst.pl
w zakresie Konsultacji Społecznych. Aplikacja dostępna jest w sklepach GooglePlay i AppStore dla mieszkańców od 1 kwietnia 2020 r. Posiadanie aplikacji zwiększa przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców w prowadzone konsultacje społeczne – przy uruchomieniu każdej nowej konsultacji mieszkańcy otrzymają powiadomienie na urządzenie mobilne (telefon, tablet).

 

Transparentne JST to pierwsza w Polsce aplikacja umożliwiająca udział mieszkańców w dialogu społecznym w tym w szczególności konsultacjach społecznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego. Została stworzona z myślą o mieszkańcach, aby zapewnić im prosty i intuicyjny dostęp do udziału w procesach decyzyjnych dotyczących spraw publicznych.

 

Aplikacja ma pełną funkcjonalność wyłącznie w przypadku, jeżeli interesujący mieszkańca samorząd zakupił platformę konsultacjejst.pl. W takim przypadku wystarczy wybrać z dostępnej listy aktywnych samorządów gminę/miasto i mieć dostęp do aktualnie trwających, a także archiwalnych konsultacji społecznych.

 

Aplikacja jest bezpłatna dla mieszkańców i umożliwia:

 

 • śledzenie aktualnie trwających konsultacji społecznych;
 • podgląd archiwalnych konsultacji społecznych;
 • wypełnianie ankiet konsultacyjnich;
 • bieżące informacje na temat konsultacji społecznych, raporty, wyniki;
 • personalizowane ustawienia aplikacji;

 

Możliwość przetestowania – Aplikacja jest już możliwa do pobrania w sklepach  GooglePlay ( Kliknij) i AppStore ( Kliknij )

 

budżety - euroinnowacje

 

Budżety JST – prezentacja budżetu - jest to narzędzie webowe, którego celem jest przedstawienie w prosty i intuicyjny sposób dochodów i wydatków samorządu. Wbudowany kalkulator pozwala mieszkańcowi na obliczenie ile z podatku od  jego miesięcznego wynagrodzenia wpływa do gminy. Dane, które widzi mieszkaniec są importowane z systemu Besti@ w (tym systemie generuje się 2 pliki w wersji CSV wydatki/dochody – plan, na podstawie przesłanej przez nas instrukcji i dodaje się je
w zapleczu naszego systemu). Dodatkowo możliwe jest włączenie sekcji Inwestycje i Budżet obywatelski oraz sekcja PIT i CIT rok do roku.

 

Możliwe jest także generowanie inforgrafik – gotowe pliki do udostępnienia w mediach społecznościowych czy dodania bezpośrednio na oficjalnej stronie samorządu.

 

Przykładowe wdrożenia

https://konin.budzetyjst.pl/

https://starachowice.budzetyjst.pl/

https://grodziskmazowiecki.budzetyjst.pl/

https://ostrzeszow.budzetyjst.pl/

https://zawiercie.budzetyjst.pl/

https://mosina.budzetyjst.pl/

https://dopiewo.budzetyjst.pl/

https://tarnowopodgorne.budzetyjst.pl/

https://koscian.budzetyjst.pl/

https://powiatpilski.budzetyjst.pl/

 

satysfakcja - euroinnowacje

 

Satysfakcja Klienta JSTnarzędzie pozwala na analizę wymagań Klientów instytucji i udoskonalenie jakości świadczonych usług. W prosty sposób tworzona jest ankieta badania dostępna on-line dla mieszkańców, która jest dostępna 24/7. Możliwe jest prowadzenie wielu badań jednocześnie (np. dla Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych). Wyniki dostępne są w czasie rzeczywistym w postaci automatycznie generowanego raportu, w którym możliwe jest określenie okresu badania oraz jego szczegółowości. 

 

Najważniejsze zalety naszego rozwiązania:

 

 • Ankiety personalizowane graficznie – nowy design;
 • Intuicyjny panel zarządzania z automatycznym raportowaniem;
 • Mailowe zaproszenia do wypełnienia ankiet – nowa funkcja;
 • Wiele rodzajów pytań i odpowiedzi – nowe rodzaje pytań;
 • Agregacja danych z serwisów zewnętrznych – nowa funkcja;
 • Badanie emocji respondentów – nowa funkcja (opcja dodatkowa);

 

Przykładowe wdrożenia

https://swiecie.satysfakcjaklienta.pl/

https://wielen.satysfakcjaklienta.pl/

https://rokietnica.satysfakcjaklienta.pl  

https://trzcianka.satysfakcjaklienta.pl/

 

inwestycje - euroinnowacje

 

Inwestycje JST to portal do prezentacji oferty terenów inwestycyjnych JST. Dzięki portalowi możliwe jest zaprezentowanie zarówno oferty inwestycyjnej (wraz z załączeniem zdjęć, przedstawieniem na mapie) ale również jednoczesne pokazanie najważniejszych informacji o JST, które są istotne dla potencjalnych inwestorów (lokalizacja, dostępna infrastruktura, atrakcyjność turystyczna itd.). Portal został opracowany zgodnie ze standardami PAIH.

 

Przykładowe wdrożenia

https://czerwonak.inwestycjejst.pl/pl

https://rokietnica.inwestycjejst.pl/pl

https://powiatpilski.inwestycjejst.pl/pl

https://czarnkow.inwestycjejst.pl/pl

 

Wszystkie narzędzia sprzedawane są w trybie „oprogramowanie jako usługa” (SaaS), czyli nie wymagają żadnej infrastruktury ze strony JST. Licencja roczna zawiera wskazane w ofercie specjalnej rabaty, a po upływie tego okresu bez zobowiązań JST nie musi podpisywać umowy na kolejny rok licencji.

 

Kontakt w sprawie oferty oraz szczegółów związanych z poszczególnymi narzędziami:

 

Magdalena Piotrowska -Sales Manager, tel. 572 64 18 30, e-mail: m.piotrowska@euroinnowacje.com
Euro Innowacje sp. z o.o., ul. Garbary 100/11, 61-757 Poznań

   

* Ceny nie obejmują ewentualnych kosztów integracji z dostawcą systemów w zakresie ewidencji ludności oraz zarządzania budżetem – dotyczy BO

 

** Ceny nie zawierają kosztów szkolenia wdrożeniowego dla pracowników JST – dotyczy wszystkich narzędzi