Oferta dla Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski

Data: 02-02-2021

001_logo_sgipw_wersja_pozioma_rgb euroinnowacje software

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski wspólnie z Euro Innowacje Software sp. z o.o. przygotowało specjalną ofertę cenową dedykowaną dla JST zrzeszonych w SGiPW, na narzędzia pozwalające komunikować się z mieszkańcami, przedsiębiorcami i inwestorami za pośrednictwem Internetu (e-usługi w trybie SaaS).

 

Członkowie SGiPW otrzymują 10% RABATU od cen regularnych, w pierwszym roku obowiązywania licencji, dla następujących narzędzi będących w ofercie Spółki:

 • konsultacje.pl – Budżet Obywatelski, Konsultacje Społeczne, Aplikacja TransprentneJST,
 • wkontakciejst.pl – Ogłoszenia/Alerty, Zgłaszanie awarii/Barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych,
 • budzetyjst.pl – Prezentacja Budżetu JST,
 • satysfakcjaklienta.pl – Badanie Satysfakcji Klienta,
 • inwestycjejst.pl – Platforma do prezentacji oferty inwestycyjnej JST.

konsultacje - euroinnowacje

 

 

Platforma Konsultacje JST Jest to narzędzie webowe składające się z dwóch modułów – Konsultacji społecznych i Budżetu obywatelskiego. Każdy z modułów można zakupić osobno.

 

Moduł Konsultacje Społeczne  – rozwiązanie pozwala na realizację on-line większości ustawowo wymaganych od JST form konsultacji społecznych, pozostawiając przy tym miejsce na indywidualizację i budowanie dowolnej ilości ankiet konsultacyjnych w ramach różnorodnych obszarów takich jak: planowanie przestrzenne, konsultowanie rocznych planów współpracy z NGO, konsultowanie aktów prawa miejscowego czy konsultowanie planów strategicznych. Finalnie daje możliwość automatycznego raportowania po zakończonym procesie konsultacji społecznych w czasie rzeczywistym. Możliwe jest udostępnianie mieszkańcom konsultacji planowanych, zakończonych
i archiwalnych wraz z wynikami.

 

Moduł Budżet Obywatelski – rozwiązanie umożliwia prowadzenie całego procesu Budżetu obywatelskiego – od kampanii informacyjnej, poprzez zgłaszanie projektów przez mieszkańców (możliwe jest zgłaszanie projektów elektronicznie albo ustalenie formy mieszanej – elektronicznie i papierowo), weryfikację zgłoszonych projektów w panelu administratora przez pracowników Urzędu, prezentację projektów, głosowanie (również może być elektroniczne albo mieszane – elektroniczne i papierowe) oraz oczywiście wyniki głosowania.

 

Weryfikacja mieszkańców może odbyć się na różne sposoby – zarówno bezpośrednia integracja z systemem do ewidencji ludności, na podstawie zaimportowanego pliku CSV z danymi mieszkańców czy tylko na podstawie powtarzalności podanych danych.

 

Posiadamy także kilka sposobów rozdzielania głosów przez mieszkańców np. oddanie głosu na 1 projekt, określana minimalna i maksymalna liczba głosów w ramach kategorii czy wszystkich projektów, przydzielanie punktów, wybór projektów do określonej kwoty.

 

Nasze narzędzie pozwala na spersonalizowanie wielu elementów, w tym:

 • kolorystyki, logotypu/herbu, zdjęć, tekstów, podstron;
 • formularz zgłaszania projektu jest dostosowywany do wytycznych danego JST;
 • prezentować można wszystkie projekty zgłoszone do budżety obywatelskiego, w tym odrzucone lub tylko pozytywnie zweryfikowane;
 • podpowiedzi przy każdym uzupełnianym polu z danymi podczas głosowania są edytowalne;
 • zgody dotyczące ochrony danych osobowych dostosowywane są do każdego JST indywidualnie.

 

Przykładowe wdrożenia

https://leszno.konsultacjejst.pl

https://ostrow.konsultacjejst.pl

https://czerwonak.konsultacjejst.pl

https://wagrowiecmiasto.konsultacjejst.pl

https://pobiedziska.konsultacjejst.pl

https://mosina.konsultacjejst.pl

 

Aplikacja Transparentne JST jest DARMOWA dla mieszkańców. W ramach aplikacji dostępne są dwa narzędzia: Konsultacje oraz w Kontakcie JST. Narzędzia działają niezależnie.

 • Konsultacje – dostęp do prowadzonych ankiet/konsultacji społecznych poprzez aplikację mają wyłącznie mieszkańcy JST, które mają wykupioną licencję Platformy konsultacjejst.pl w zakresie Konsultacji Społecznych. Aplikacja jest dostępna w sklepach GooglePlay i AppStore dla mieszkańców od 1 kwietnia 2020 r. Posiadanie aplikacji zwiększa przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców w prowadzone konsultacje społeczne – przy uruchomieniu każdej nowej konsultacji mieszkańcy otrzymają powiadomienie na urządzenie mobilne (telefon, tablet). Jak pobrać aplikację można zobaczyć na filmiku Kliknij
 • W Kontakcie JST – najnowsze narzędzie, które służy do komunikacji z mieszkańcami (bez żadnych SMS – po prostu powiadomienie w aplikacji na telefon).W celu uruchomienia narzędzia w aplikacji należy wykupić licencję dla obu lub jednego z dwóch modułów tj. ogłoszenia/alerty, który pozwala wysyłać do mieszkańców zaplanowane przez Urząd informacje (sporo funkcjonalności np. dla wydarzeń: mieszkaniec może wyznaczyć trasę na mapie, zapisać do kalendarza itp.) lub zgłaszania awarii/barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami, dzięki któremu mieszkaniec może przesłać zgłoszenie do samorządu oraz otrzymywać powiadomienia o stanie napraw. Więcej o narzędzi można zobaczyć na filmiku Kliknij  

 

innowacyjne jst

 

Możliwość przetestowania – Aplikacja jest możliwa do pobrania w sklepach GooglePlay ( Kliknij ) i AppStore ( Kliknij )

Przykłady wdrożeń w samorządach:

Gmina Mosina ( Kliknij )  https://mosina.konsultacjejst.pl

Miasto Wągrowiec ( Kliknij )  https://wagrowiecmiasto.konsultacjejst.pl

 

budżety - euroinnowacje

 

 

Budżety JST – prezentacja budżetu – jest to narzędzie webowe, którego celem jest przedstawienie w prosty i intuicyjny sposób dochodów i wydatków samorządu. Wbudowany kalkulator pozwala mieszkańcowi na obliczenie ile z podatku od  jego miesięcznego wynagrodzenia wpływa do gminy. Dane, które widzi mieszkaniec są importowane z systemu Besti@ (w tym systemie generuje się 2 pliki w wersji CSV wydatki/dochody – plan, na podstawie przesłanej przez nas instrukcji i dodaje się je

w zapleczu naszego systemu). Dodatkowo możliwe jest włączenie sekcji Inwestycje, Budżet obywatelski, Fundusz sołecki oraz sekcja PIT i CIT rok do roku.

 

Możliwe jest także generowanie infografik – gotowe pliki do udostępnienia w mediach społecznościowych czy dodania bezpośrednio na oficjalnej stronie samorządu.

 

Przykładowe wdrożenia

https://konin.budzetyjst.pl/

https://mosina.budzetyjst.pl/

https://dopiewo.budzetyjst.pl/

https://tarnowopodgorne.budzetyjst.pl/

https://koscian.budzetyjst.pl/

https://powiatpilski.budzetyjst.pl/

 

satysfakcja - euroinnowacje

 

 

Satysfakcja Klienta JST narzędzie pozwala na analizę wymagań Klientów instytucji i udoskonalenie jakości świadczonych usług. W prosty sposób tworzona jest ankieta badania dostępna on-line dla mieszkańców, która jest dostępna 24/7. Możliwe jest prowadzenie wielu badań jednocześnie (np. dla Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych). Wyniki dostępne są w czasie rzeczywistym w postaci automatycznie generowanego raportu, w którym możliwe jest określenie okresu badania oraz jego szczegółowości. 

 

Najważniejsze zalety naszego rozwiązania:

 • Ankiety personalizowane graficznie – nowy design;
 • Intuicyjny panel zarządzania z automatycznym raportowaniem;
 • Mailowe zaproszenia do wypełnienia ankiet – nowa funkcja;
 • Wiele rodzajów pytań i odpowiedzi – nowe rodzaje pytań;
 • Agregacja danych z serwisów zewnętrznych – nowa funkcja;
 • Badanie emocji respondentów – nowa funkcja (opcja dodatkowa);

 

Przykładowe wdrożenia

https://wielen.satysfakcjaklienta.pl/

https://rokietnica.satysfakcjaklienta.pl  

https://trzcianka.satysfakcjaklienta.pl/

 

inwestycje - euroinnowacje

 

 

Inwestycje JSTto portal do prezentacji oferty terenów inwestycyjnych JST. Dzięki portalowi możliwe jest zaprezentowanie zarówno oferty inwestycyjnej (wraz z załączeniem zdjęć, przedstawieniem na mapie) ale również jednoczesne pokazanie najważniejszych informacji o JST, które są istotne dla potencjalnych inwestorów (lokalizacja, dostępna infrastruktura, atrakcyjność turystyczna itd.). Portal został opracowany zgodnie ze standardami PAIH.

 

Przykładowe wdrożenia

https://czerwonak.inwestycjejst.pl/pl

https://rokietnica.inwestycjejst.pl/pl

https://powiatpilski.inwestycjejst.pl/pl

https://czarnkow.inwestycjejst.pl/pl

 

Kontakt w sprawie oferty oraz szczegółów związanych z poszczególnymi narzędziami:

 

Magdalena Piotrowska -Sales Manager, tel. 572 64 18 30, e-mail: m.piotrowska@euroinnowacje.com
Euro Innowacje sp. z o.o., ul. Garbary 100/11, 61-757 Poznań