NEKLA: Pierwszy Piknik dla Miłośników Psów

Data: 21-05-2015

W niedzielę, 17 maja br., odbył się pierwszy Rodzinny Piknik dla Miłośników Psów, zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Nekli oraz Nekielski Ośrodek Kultury. Pomimo zmiennej, niepewnej pogody od godz. 14 Park w Nekli zapełnił się mieszkańcami gminy ze swoimi pupilami.

 

Wśród wystawców znalazła się „Fundacja na rzecz ochrony zwierząt – Sfora Husky” oraz „Fundacja ochrony zwierząt – Animal Security”. Na ich stoisku dzieci mogły poznać ciekawostki na temat rasy Husky i pobawić się z psami. Dodatkowo przedstawicielki fundacji malowały dzieciom twarze oraz prowadziły zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.

 

Jedną z atrakcji pikniku była możliwość poznania rasowych psów – berneńskich psów pasterskich z hodowli Sebastiana Czyżewskiego oraz chartów wilczarzy irlandzkich z hotelu dla zwierząt DALMAT z Gierłatowa. Można też było skorzystać z darmowych porad weterynarza, Łukasza Kujawy.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najładniejszego pupila w gminie Nekla. O ten tytuł rywalizowało aż 40 psów! Jury w składzie: współwłaścicielka hotelu DALMAT Krystyna Nowakowska, Paweł Kubiak z budowanego schroniska w Skałowie oraz Maria Michalik z Fundacji Animal Security, musiało podjąć bardzo trudną decyzję i wybrać tylko trzech laureatów. Tytuł najładniejszego pupila w gminie otrzymali: Kropka, Roksi i Chita.

 

Na dzieci czekał konkurs rysunkowy „Mój przyjaciel pies”. Jury konkursowe przyznało pięć wyróżnień dla autorów najciekawszych prac. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Prętkowska, Magda Kaptur, Klaudia Nawrocka, Sylwia Gwiżdż i Maja Mitkowska.

 

Ostatnią atrakcją pikniku był pokaz tresury psów policyjnych, przygotowany przez Policję Powiatową we Wrześni. Policjant pokazał dzieciom jak bezpiecznie bawić się z psami oraz jak zachować się, gdy zaatakuje ich obce zwierzę.

 

Sponsorem nagród w konkursach był internetowy sklep zoologiczny „Zoo-Dragon” oraz Urząd Miasta i Gminy w Nekli.