Muzycznie w nowy rok (Stare Miasto)

Data: 20-01-2015

Koncerty Noworoczne organizowane w styczniu każdego roku w gminie Stare Miasto to już pewna tradycja. Nie inaczej było i tym razem. W dniu 18 stycznia na sali gimnastycznej przy gimnazjum w Starym Mieście gmina muzycznie  weszła w nowy rok.
Tego dnia nie zabrakło muzycznych atrakcji w najlepszym wydaniu. Z pewnością potwierdziłaby to liczne zgromadzona publiczność, której oklaski potwierdziły wysoki poziom Koncertu. Na samym początku zagrała Orkiestra Staromiejska pod batutą Krzysztofa Pydyńskiego. Wykonała ona wiele klasycznych utworów  i aranżacji, których staromiejska publiczność miała okazję posłuchać po raz pierwszy. Wraz z orkiestrą zaprezentowały się Mażoretki „Sigma” oraz wokalistki z zespołu „Bjuti”.
Koncert Noworoczny to również okazja do podsumowania roku ubiegłego. Dokonali tego w swoich przemówieniach Wójt Gminy Ryszard Nawrocki oraz Przewodnicząca Rady Gminy Halina Turajska. Podczas imprezy wręczono Statuetki Gminy Stare Miasto dla osób, firm i instytucji, które w znacznym stopniu przysłużyły się rozwojowi  gminy. W kategorii „Człowiek Roku” statuetkę otrzymała Pani Iwona Bańdosz. „Rolnikiem Roku” został Pan Antoni  Bryl z Rumina. Z kolei statuetkę „Sponsora Roku” przyznano firmie SKANSKA S.A. – oddział w Żdżarach. Statuetka „Firma Roku” została przyznana nowemu inwestorowi, firmie Goodman Poland, która wybudowała w Krągoli Centrum Logistyczno-Dystrybucyjne dla spółki Market Detal.
Na zakończenie wspaniały koncert zagrały instrumentalistki  z duetu „Electrica Duo”. Wykonały one znane utwory na elektrycznej harfie i skrzypcach.

 

Relacja filmowa oraz galeria zdjęć: http://www.staremiasto.mserwer.pl/content.php?sid=2ac28691f621b1c426b733f0d7ca610a&tr=cl&cms_id=1637&p=&lang=pl