Maseczki dla mieszkańców Gminy Mosina

Data: 28-04-2020

W związku z zapowiedzianym przez rząd wprowadzeniem od  czwartku 16 kwietnia br. obowiązku zasłaniania ust i nosa przez każdą osobę w miejscu publicznym,  mieszkańcy Gminy Mosina zostaną zaopatrzeni w maseczki wielokrotnego użytku. Decyzję taką Burmistrz Gminy Mosina podjął w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców,  w ramach swoich działań przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie gminy. Obecnie trwa dystrybucja maseczek dla mieszkańców.

Maseczki wykonane są z przędzy antybakteryjnej z jonami srebra i są wielokrotnego użytku. Do maseczek, które dostarczone zostaną do każdego gospodarstwa domowego, dołączona jest instrukcja, jak z nich korzystać.

Maseczki dla mieszkańców Gminy Mosina będą dystrybuowane na terenie wszystkich sołectw i wszystkich mosińskich osiedli, z pomocą sołtysów, rad sołeckich, przewodniczących zarządów osiedli i ich zarządów, strażaków OSP, jak również pracowników samorządowych.

Maseczkę można również wykonać samemu. Na stronie mosina.pl i FB Gminy Mosina, zaprezentujemy instrukcję wykonania maseczek według różnych wzorów.  Instrukcja taka znajduje się również w najnowszym wydaniu „Informatora Mosińskiego”, w dodatku specjalnym „Koronawirus – stan epidemii”, który od tygodnia jest dystrybuowany w sklepach z produktami spożywczymi oraz innych punktach handlowych  na terenie gminy Mosina.

Od 16 kwietnia każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

 

maseczki Gmina Mosina (1) maseczki Gmina Mosina (2)