LUBOŃ: Będzie się działo.

Data: 27-09-2016

Druga połowa roku będzie obfitowała w szereg znaczących imprez. Ruszają różnego rodzaju rozgrywki oraz zawody sportowe, szykuje się też kilka ważnych wydarzeń kulturalnych.

Bardzo intensywnie zapowiadają się rozgrywki piłkarskie z udziałem działajacych na terenie Lubonia klubów i akademii piłkarskich. Wszystkie kluby korzystają z obiektów sportowych będących w zarządzie LOSIR Sp. z o.o. Na nich też rozgrywają mecze oraz trenują. Oprócz seniorskich zespołów Lubońskiego (IV liga), Stelli (klasa A) oraz Pogromu (klasa B) duże zainteresowanie kibiców powinna wzbudzić rywalizacja zespołów młodzieżowych. 16 z nich uczestniczy w rozgrywkach prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Taka ilość drużyn, w sumie razem z seniorami prawie 20, gwarantuje co tydzień wiele niepowtarzalnych emocji. Oznacza to, że na Stadionie Miejskim, boisku przy ulicy Szkolnej (popularna „Stella”) oraz na Orliku przy ulicy Dojazdowej rozegranych zostanie ponad 100 meczy mistrzowskich i turniejów.

Oznacza to bardzo intensywne użytkowanie tych obiektów. W okresie przerwy w rozgrywkach LOSIR przeprowadził bardzo intensywne prace nad regeneracją boisk, tak aby były przygotowane na tak ogromne obciążenie.  

Oprócz prac nad jakością nawierzchni bardzo dużo się działo jeśli chodzi o funkcjonowanie lubońskich klubów. Z inicjatywy Zastępcy Burmistrza Lubonia p. Mateusza Mikołajczaka oraz Prezesa LOSIR Sp. z o.o., p. Zbigniewa Trawki rozpoczęły się międzyklubowe spotkania i konsultacje mające na celu wypracowanie optymalnego dla Lubonia systemu szkolenia w piłce nożnej, który będzie skutkował w przyszłości stworzeniem coraz silniejszego zespołu seniorów.

Bardzo bogaty jest też kalendarz innych imprez, które zagoszczą na lubońskich obiektach. Na hali LOSIR przy ulicy Kołłątaja w dniach 29.09 – 1.10 odbędzie się tradycyjny Festiwal Piosenki. Zaplanowano dwa ogólnopolskie turnieje w brazylijskim ju-jitsu w dniach 24/25.09 oraz 5/6.11. Od 9 października ruszają rozgrywki Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Cieszące się dużym zainteresowaniem kibiców piłkarskie turnieje Luboń Cup ruszają 12  listopada. Natomiast 29 i 30 listopada odbędzie się na hali LOSIR Memoriał Jigoro Kano w judo w międzynarodowej obsadzie. Informacji o tych oraz pozostałych imprezach szukać należy na stronie www.losir.eu, gdzie zamieszczane będą zapowiedzi i relacje z imprez. Również szczegółowy terminarz wszystkich rozgrywek piłkarskich wraz z wynikami, jakie będą się odbywać na lubońskich obiektach będzie prezentowany na  stronie LOSIR-u.

Zapraszamy kibiców na lubońskie obiekty sportowe – emocji na pewno nie zabraknie!

Źródło: http://lubon.pl/contents/content/15/1327