Konferencja ws. Małych Kin Społecznościowych

Data: 16-07-2018

Termin: 27 lipca 2018 r., godz. 13:00

 

 

 

Miejsce: Kino za Rogiem w Strzałkowie, ul. Powstańców Wielkopolskich 5

 

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski w 2017 roku zaangażowało się w realizację projektu infrastrukturalnego dotyczącego tworzenia małych kin społecznościowych. Efektem tego działania było powstanie czterech niezwykle nowoczesnych, profesjonalnych i jednocześnie kameralnych sal kinowych, które dzięki swojej specyfice z powodzeniem funkcjonują nawet w małych społecznościach.

 

Stowarzyszenie wspólnie z lokalnymi samorządowymi instytucjami kultury pilotażowo zrealizowało budowę takich kin w Rychwale, Starym Mieście, Mieścisku i Strzałkowie w ramach projektu „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury w gminach członkowskich SGiPW”, dofinansowanego z WRPO 2014+ (Poddziałanie 4.4.1 „Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego”). Obiekty już powstały i wzbudzają duże zainteresowanie zarówno społeczności lokalnych, mediów, jak i środowiska samorządowego.

 

W związku z rozpoczętym 30 czerwca 2018 roku naborem wniosków w ramach Poddziałania 4.4.1 „Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu”, dotyczącego powstaniu kolejnych Małych Kin Społecznościowych w naszym województwie, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski deklaruje chęć ponownej realizacji projektu, we współpracy z wielkopolskimi samorządami.

 

 

W celu zaprezentowania możliwości i zalet powstałych kin, a także przybliżenia założeń nowego projektu oraz konkursu na małe kina społecznościowe, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu serdecznie zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 27 lipca o godz. 13:00 przy Małym Kinie Społecznościowym (Kinie za Rogiem) w Strzałkowie (ul. Powstańców Wielkopolskich 5). W wydarzeniu weźmie udział pan Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Konferencja będzie doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami jakie oferują Małe Kina Społecznościowe, a także możliwościami pozyskania środków na adaptację kina w Państwa gminach. Udział w konferencji jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie chęci przybycia mailowo, na adres a.luka@sgipw.wlkp.pl

 

 

 

 Do pobrania:

 

Program