Konferencja Samorządowa: „XXV lat Odrodzonego Samorządu Terytorialnego w Wielkopolsce”.

Data: 29-09-2015

10 października 2015 roku w Pile odbędzie się konferencja samorządowa pn. „XXV lat Odrodzonego Samorządu Terytorialnego w Wielkopolsce”.

Konferencja wpisuje się w uroczystości w ramach ogłoszonego przez Prezydenta RP i Senat RP Roku Samorządu. Przy obecności licznej grupy samorządowców z regionu, dokonane zostanie uroczyste zamknięcie obchodów Roku Samorządu Terytorialnego. Podczas spotkania zastanowimy się nad dorobkiem i dokonaniami wielkopolskich samorządów oraz oceną możliwości realizacji zadań samorządu terytorialnego w obecnych uwarunkowaniach prawnych i organizacyjnych.

 

W uroczystościach udział weźmie m.in. prezydent Bronisław Komorowski, Honorowy Obywatel Miasta Piły oraz prof. Jerzy Stępień, współtwórca reformy samorządowej.

 

Ze względu na charakter samorządowego święta, w uroczystości weźmie udział szeroka grupa samorządowców z całego regionu. Liczymy na obecność wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów, a także przewodniczących rady i radnych. Podczas Konferencji wręczone zostaną wyróżnienia  i medale dla samorządowców, którzy najdłużej pełnią i pełnili swoje funkcje, stając się lokalnymi ikonami społeczności lokalnych.

 

Konferencja Samorządowa, w ramach uroczystości 25–lecia samorządu lokalnego   w Wielkopolsce, odbędzie się 10 października 2015 roku o godz. 12.30 w Sali Audytoryjnej Zamiejscowego Ośrodka UAM w Pile.

 

Do pobrania:

Program konferencji

Karta zgłoszenia