Konferencja: Realizacja zadań oświatowych w obliczu pandemii – doświadczenia i perspektywy

Data: 30-07-2020

Termin: 13 sierpnia 2020 r., godz. 10:00

 

Miejsce: Sala Sesyjna WUW w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18

 

Tematyka:

Podczas spotkania pragniemy dokonać podsumowań z różnych perspektyw, zwracając szczególną uwagę na wyzwania dla organów prowadzących. Postaramy się przedyskutować wyzwania przed jakimi stanęliśmy i jak udało się im sprostać. Będzie to odpowiedni moment na zwrócenie uwagi na wszelkiego rodzaju braki i potrzeby, jakie dla JST oraz szkół niesie specyfika realizacji zadań oświatowych w obliczu pandemii.

 

Wiemy doskonale, że zagrożenie epidemiologiczne nie minęło, dlatego istotnym elementem konferencji będzie informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat perspektyw, schematów działań i uwarunkowań organizacji oświaty w nowym roku szkolnym. Udział w spotkaniu, oprócz innych prelegentów, potwierdził Sekretarz Stanu w MEN Maciej Kopeć.

 

Konferencja zostanie zrealizowana z uwzględnieniem bezpieczeństwa epidemiologicznego. Jako organizatorzy zapewnimy warunki do zachowania dystansu społecznego, podczas spotkania nie planujemy również tradycyjnej przerwy kawowej, która mogłaby być niebezpieczna dla uczestników. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy również o zakrycie ust i nosa podczas spotkania.

 

Uczestnicy: 

Spotkanie kierowane jest do wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz starostów, jak i pracowników JST związanych z realizacją zadań oświatowych, a także reprezentantów placówek oświatowych.

 

Koszt udziału wynosi 130 zł dla członków SGiPW oraz 200 zł dla pozostałych. Rejestracji można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się pod linkiem  https://forms.gle/r32L8F4URtkUhUop6 w terminie do 12 sierpnia 2020 r.

 

Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia listy uczestników.

 

Do pobrania:

 

Pismo zapraszające

 

Program konferencji