JAROCIN: Gmina doceniona za LED-y

Data: 09-03-2015

Gmina Jarocin została laureatem II nagrody w ogólnopolskim konkursie na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014 roku oraz Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2014 roku.

 

Wyróżnienie zostało przyznane za inwestycje zrealizowane przez gminną spółkę Zakład Usług Komunalnych. Uznanie jury zyskało oświetlenie ulic Bema i Solidarności, ulic na terenie osiedla Rzeczypospolitej a także ścieżki rowerowej Jarocin – Mieszków, wszystkie wykonane w technologii LED. Co warte podkreślenia oprawy takie zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowników dróg i chodników, a dzięki nowoczesnej technologii przez wiele lat możliwe będzie bezobsługowe oraz ekonomiczne ich użytkowanie.

 

Łącznie w ramach dwuetapowej budowy oświetlenia na ulicach  Bema i Solidarności zamontowano 29 opraw. Na osiedlu Rzeczypospolitej wykonano linię oświetleniową składającą się z 12 lamp z redukcją mocy  w późnych godzinach nocnych. W przypadku ścieżki rowerowej Jarocin – Mieszków na długości  blisko 5 km, wzdłuż drogi krajowej nr 11, zainstalowano 110 lamp z oprawami LED-owymi.

 

Przypomnijmy, że Jarocin zajął drugie miejsce w Polsce w konkursie na najlepiej oświetloną gminę już w 2007 roku, kiedy do konkursu zgłoszono iluminacje zabytków. Inwestycje te zostały wykonane z okazji 750-lecia miasta. Wówczas jury doceniło oświetlenie Ratusza, Skarbczyka, kościołów: św. Marcina, Jerzego oraz oo. Franciszkanów, w Wilkowyi oraz Radlinie a także budynku szkoły podstawowej nr 2 wraz z salą gimnastyczną.

 

Organizatorem konkursu jest m.in. Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, Agencja SOMA jak również Gazeta Samorządu i Administracji. Uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja zwycięskich inwestycji nastąpi w dniu 25 marca 2015 roku na specjalnej gali podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015 w Warszawie.

 

Lista laureatów dostępna na stronie http://lightfair.pl/strony.strona.172.0.html