GOSTYŃ: Z wizytą w Ministerstwie

Data: 20-04-2016

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 roku Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gostyniu Grzegorzem Skorupskim spotkali się z Wiceministrem Spraw Zagranicznych Janem Dziedziczakiem.

Podczas spotkania z Wiceministrem przedstawiciele gminy Gostyń rozmawiali o możliwościach wsparcia finansowego dla projektów międzynarodowych realizowanych przez samorząd. Jan Dziedziczak mówił o priorytetach w polskiej polityce zagranicznej, a także o konkursach jakie w najbliższych miesiącach ogłaszać będzie Minister Spraw Zagranicznych. Znajdą się wśród nich także konkursy dedykowane samorządom.

Samorządowcy z Gostynia przybliżyli także Wiceministrowi historię współpracy Gostynia z niemieckim Dreznem i zaprosili Jana Dziedziczaka do udziału w obchodach 75 rocznicy zgilotynowania członków Czarnego Legionu w Dreźnie. Rocznica przypada w czerwcu 2017 roku, a samorządy Gostynia i Drezna wspólnie przygotowują uroczystości.

Na spotkaniu poruszono także kwestię obwodnic Gostynia, w tym także obwodnicy drogi krajowej nr 12, której budowa leży w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jan Dziedziczak zaoferował także swoją pomoc przy organizacji spotkania samorządowców gminy Gostyń w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa odpowiedzialnym za „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023”.

Źródło: http://www.gostyn.pl/Z_wizyta_w_Ministerstwie.html