Etap rejonowy i wojewódzki na nowych zasadach

Data: 10-09-2020

W ślad za sierpniową informacją o zmienionych zasadach realizacji etapu rejonowego i wojewódzkiego XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce spieszymy przybliżyć sposób przeprowadzenia eliminacji oraz wskazać terminy ich przeprowadzenia.

 

Etap rejonowy XXIV KWOW odbędzie się 29 września 2020 r. o godz. 13.00. Do udziału uprawnionych jest 214 uczniów z 86 szkół w Wielkopolsce.

 

Etap wojewódzki zostanie przeprowadzony 27 października br. 

 

Przypominamy, że:

- uczniowie aktualnej klasy 4 piszą test dedykowany klasie 3,

- uczniowie aktualnej klasy 5 piszą test dedykowany klasie 4,

- uczniowie aktualnej klasy 6 piszą test dedykowany klasie 5,

- uczniowie aktualnej klasy 7 piszą test dedykowany klasie 6,

- uczniowie aktualnej klasy 8 piszą test dedykowany klasie 7.

 

Oba etapy zostaną przeprowadzone on-line za pomocą formularzy Google. Są to proste w obsłudze narzędzia, które pozwalają przeprowadzić test zawierający pytania otwarte i zamknięte. Do jego przeprowadzenia wystarczy komputer z dostępem do internetu.

 

Po 23 września otrzymają Państwo adresy stron internetowych, na których 29 września o godzinie 13:00 pojawią się bezpośrednie linki do testów. Dla każdej z grup wiekowych przygotowana zostanie osobna strona zawierająca odpowiedni link. Na wypełnienie testu uczniowie będą mieć 45 minut.

 

Dla osób, które nie miały wcześniej doświadczeń z formularzem Google przygotowaliśmy stronę internetową zawierającą link do przykładowego testu próbnego. Zachęcamy do przećwiczenia całej procedury – pozwoli to na wyeliminowanie technicznych niejasności w trakcie samego dnia konkursowego. Link do strony zawierającej test próbny: http://www.sgipw.wlkp.pl/test-probny-etap-rejonowy-konkursu-wiedzy-o-wielkopolsce-klasy-x/.

 

Aby przybliżyć zasady przeprowadzenia eliminacji zapraszamy nauczycieli przygotowujących uczniów do zmagań konkursowych do udziału w spotkaniu informacyjnym on-line, które odbędzie się 23 września br. o godz. 16:00 na platformie Zoom. Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować pod adresem: https://forms.gle/4Em8KB6tKst9aFgx7.