Dawid Kwiatkowski i zespół Kombii zagrają na majOSTaszkach (Ostrów Wielkopolski)

Data: 20-01-2015

Dawid Kwiatkowski oraz Kombii będą gwiazdami tegorocznych majOSTaszków. 19-latek wystąpi pierwszego dnia imprezy, w sobotę 9 maja 2015 roku. Niedziela zarezerwowana będzie dla starszych słuchaczy, którzy przypomną sobie szlagiery zespołu Kombii.  

Losy artysty, który miałby wystąpić pierwszego dnia imprezy ważyły się do ostatniej chwili, a zespół Lemon przegrał na ostatniej prostej pomimo intensywnych działań fanów zespołu na internetowych portalach społecznościowych. Fani, a szczególnie fanki Dawida, nie pozwoliły na inne rozwiązanie, jak tylko zwycięstwo w sondzie młodego piosenkarza. Od wielu tygodni kierowały one wiadomości do prezydent miasta Beaty Klimek z prośbą o zorganizowanie koncertu Dawida Kwiatkowskiego w Ostrowie. Kiedy dostały na to szansę, nie wypuściły jej już z rąk.   

Grzegorz Hyży nie znalazł zbyt wielu sympatyków i dość wyraźnie, od początku głosowania, odstawał od pozostałych artystów.

Zwycięstwo w „niedzielnej” sondzie zespołu Kombii należy zaliczyć do niespodzianek. Tutaj faworyta upatrywało się raczej w zespole Pectus, który coraz bardziej zaznacza swoją obecność na krajowej mapie muzycznej lub w T.Love, którego popularność nie słabnie pomimo upływu lat.

Kombii wygrało zdecydowanie, zapewne ze względu na to, że ma swoich fanów i w starszej i w młodszej grupie wiekowej ostrowskich mieszkańców, a piosenki zespołu nadal można usłyszeń w wielu rozgłośniach i stacjach telewizyjnych.

majostaszki

Jedno jest pewne, jak każdego roku ostrowianie doskonale potrafią się bawić przy każdej muzyce, więc podczas majOSTaszków możemy spodziewać się znakomitej zabawy.    

Tegoroczne majOSTaszki odbędą się 9 i 10 maja 2015 r.

 

Biuro Prasowe i Relacji Społecznych
bprasowe@ostrow-wielkopolski.um.gov.pl